To pytanie zadają sobie twórcy kampanii reklamowych, marketerzy, specjaliści od social mediów i właściciele firm. W sieci krążą zagraniczne badania i przeróżne mity na temat pokolenia urodzonego w latach 1997-2012, ale do tej pory nikt nie zapytał nas, polskich Zetek, jacy jesteśmy naprawdę.

Dlatego studenci SWPS na kierunku School of Ideas: projektowanie innowacji, ze wsparciem agencji They.pl, jako pierwsi w Polsce przygotują raport o pokoleniu Z stworzony przez pokolenie Z.

Jesteś Zetką? Wanna join?

Stworzyliśmy raport o polskiej generacji Z.
Razem opowiedzmy światu, kim jesteśmy!

W badaniu przyjrzeliśmy się 8 kluczowym obszarom życia.
Dowiedzieliśmy się:

  • # jak dbamy o zdrowie
  • # jak i gdzie robimy zakupy
  • # co myślimy o przyszłości
  • # jakie mamy podejście do finansów
  • # co myślimy o pracy
  • # jak spędzamy czas
  • # jakie znaczenie ma dla nas ekologia
  • # co myślimy o duchowości

dr Alina Landowska

Dr Alina Landowska - adiunkta w Katedrze Kultury i Mediów, Instytutu Humanistycznego, Uniwersytetu SWPS w Warszawie, a także Dyrektor Programowa Forum „The Future of Morality” przy Centrum Aksjologii Nowych Technologii i Przemian Społecznych UAM, oraz współpracowniczka „The New Ethos Lab” przy Politechnice Warszawskiej. Prowadzi badania z zakresu antycypacji przyszłości, a w szczególności zmian społeczno-kulturowych za pomocą metod jakościowo-ilościowych z wykorzystaniem języka naturalnego (NLP) oraz wielkoskalowych danych społeczno-kulturowych.

Mirella Mila
Murawska

Nazywam się Mirella Mila Murawska, jestem studentką Projektowania innowacji, artystką rzemieślniczką, project managerem. Od zawsze interesowałam się sztuką, a w szczególności nowoczesnymi formami, takimi jak fotografia, film oraz muzyka.

Inspirację czerpię z takich obszarów życia jak psychologia i rozwój osobisty. Uwielbiam podróżować, gotować i próbować nowych smaków. Jestem aktywna i działam społecznie, lubię być wśród ludzi i tworzyć inicjatywy odpowiadające na ich potrzeby i problemy. Zawodowo zajmuję się branżą TECH. Dzięki temu, że mam wolną rękę, mogę realizować wszystkie projekty na swój sposób, w zgodzie ze swoją ideologią.

Anabella
Živković

Nazywam się Anabella Živković. Jestem studentką School of Ideas na Uniwersytecie SWPS. Na co dzień oprócz studiów obracam się w artystyczno-sportowym środowisku – jestem zawodową tancerką.

Interesuję się praktycznie wszystkim, co związane z poznawaniem innych kultur oraz nauką języków. Obecnie intensywnie zgłębiam swoje zainteresowania w obszarze grafiki oraz komunikacji wizualnej.

Antoni Szczęsny

Nazywam się Antoni Szczęsny i jestem studentem drugiego roku School of Ideas na uniwersytecie SWPS.

Oprócz bycia studentem swój czas głównie wykorzystuję na rozwój artystyczny w zakresie muzyki elektronicznej – aktualnie szukam wytwórni. Uwielbiam też uprawiać sport, dosłownie każdy.
Obecnie skupiam się na padlu, jestem w trakcie robienia kursu instruktorskiego.

Łucja Fleszar

Jestem studentką School of Ideas, od trzech lat pracuję w marketingu. Interesuję się rozwiązywaniem problemów oraz zdrowiem publicznym. Jestem również trenerką personalną – siłownia to moje hobby. Prywatnie mama dwóch cudownych kotów.

Maciek Szajna

Nazywam się Maciek Szajna. Obecnie jestem studentem II roku na kierunku School of Ideas na Uniwersytecie SWPS. W wolnym czasie obracam się w środowisku artystycznym i spełniam w mojej pasji, jaką jest tworzenie ulicznej sztuki, szerzej znanej jako graffiti.

Interesuję się elementami subkultury hip-hopu z każdego zakątka świata i tym, jaki mają wpływ na kulturę danego kraju. Aktualnie małymi krokami zgłębiam techniki grafiki komputerowej.

Nikodem
Jakubowski

Nazywam się Nikodem Jakubowski. Najlepszy z najtańszych – choć prywatnie student Projektowania innowacji na uczelni SWPS. Rozwijam tam zajawkę na przeprowadzanie projektów w taki sposób, aby środki wykorzystane w trakcie pracy projektowej składały się i łączyły w odpowiedzialny i odpowiedni im cel.

Animator kultury/sportu dla dzieci i młodzieży, w ostatnim czasie związany ze stowarzyszeniem Eviva L'arte, organizującym interdyscyplinarne wydarzenia kultury. W wolnych chwilach – miłośnik wszelakich sztuk wizualnych czy podróży w piękne miejsca.

Dominika
Perłowska

Nazywam się Dominika Perłowska i jestem studentką drugiego roku School of Ideas na Uniwersytecie SWPS. Pracuję jako UX Designer w firmie zajmującej się service designem. Interesuję się kinem niezależnym i kolarstwem grawitacyjnym.

Filip
Hajdukiewicz

Jestem studentem II roku kulturoznawstwa w SoI na Uniwersytecie SWPS. Interesuję się geografią, której ciekawość często zmusza mnie do podróżowania, oraz socjologią, głównie za sprawą wywodzących się z tej nauki wszelkich danych statystycznych. W wolnym czasie przemierzam kilometry, biegając lub jeżdżąc na rowerze. A przy większej ilości wolnego czasu wybieram chodzenie po górach i żeglarstwo.

Zuzanna
Bieńko

Jestem studentką School of Ideas – Projektowanie innowacji na kierunku kulturoznawstwa. Posiadam doświadczenie w branży e-commerce oraz digital marketingu. Czas wolny poświęcam na rozwój swoich pasji, czyli siatkówkę, modę oraz snucie kolejnych podróży na własną rękę.

Jakub
Siarkiewicz

Nazywam się Jakub Siarkiewicz. Jestem studentem SoI drugiego roku na SWPS. Pasjonuję się sportem, z wyróżnieniem siatkówki i narciarstwa. W wolnym czasie lubię słuchać muzyki oraz grać na komputerze. Jestem kreatywnym, młodym człowiekiem, ciekawym świata.

Interesuję się tym, jak świat idzie do przodu. Centrum moich zainteresowań kulturoznawczych jest kultura queerowa.

Klaudia
Dytewska

Jestem studentką drugiego roku Projektowania innowacji i usług na uczelni SWPS. Uwielbiam podróżować i odkrywać nowe miejsca na całym świecie. Fascynuje mnie poznawanie różnych kultur, tradycji i kuchni regionalnych, co zawsze stanowi dla mnie niezwykłą przygodę.

Jestem osobą, która cechuje się ogromną kreatywnością i wyobraźnią. Lubię szukać nowych inspiracji i eksperymentować w różnych dziedzinach, takich jak sztuka, literatura, muzyka czy film. Dążę do tego, by czerpać jak najwięcej z życia i rozwijać się w różnych obszarach, aby zawsze być otwartym na nowe możliwości i wyzwania.

Łukasz
Cegliński

Mam na imię Łukasz, jestem studentem drugiego roku SoI. Z zapałem rejestruję zmiany kulturowe w każdej bańce internetowej, do jakiej mam przyjemność trafić. Interesują mnie ludzie, ich motywacje i wypowiedzi zabarwione ignorancją.

Inspiruję się osobami wrażliwymi na otaczający je świat.
Uwielbiam jeździć na rowerze, interesuję się e-sportem, zachwycają mnie szczere uśmiechy i zachody słońca.

Adrianna Kubik
Business director
& board member

Patrycja Rogacz-Czerpak
Creative Strategy Head

Agata Korczak-Malczewska
Communication
Strategy Manager

Każde spotkanie z Zetkami otwiera nam głowy bardziej niż niejeden reklamowy case. Kopalnia insightów, mówienie „jak jest” bez odklejki, pytania, których nie zadałby nam nikt inny, wnioski, które sprawiają, że na 10 sekund milkniemy i myślimy sobie „nieźli są”. Już niedługo oddamy w Wasze ręce raport, który zaskoczy Was pewnie tak samo mocno, jak nas zaskakują spotkania ze studentami SWPS.

Projekt realizowany jest we współpracy z Uniwersytetem SWPS