Dziękujemy!
Wiadomość została wysłana.
Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 h.
Adrianna Kubik-Przybył, business director w They.pl, opowiada o tym, jak będą wyglądały zakupy przyszłości, oraz jak skutecznie budować komunikację z pokoleniem cyfrowych tubylców, na portalu galeriehandlowe.pl.
Z jakimi problemami sektora e-commerce będą się mierzyć marketerzy w najbliższych latach?`
Na sektor e-commerce mają wpływ przede wszystkim zmiany, które dokonują się wśród konsumentów. Warto uświadomić sobie, że w 2020 roku dojrzałość osiągną osoby, których dorastanie i młodość upływały w całkowicie zdigitalizowanym świecie. Nowy typ konsumenta, który określamy jako cyfrowego tubylca (digital native), oczekuje, że jego doświadczenie z marką będzie bezbłędne i bezproblemowe, a mówiąc dosłownie – obędzie się bez niepotrzebnych tarć (frictionless experience, FCX). Oznacza to, że nie musi on wkładać w nie żadnego wysiłku, ponieważ każda ścieżka jest zaprojektowana z myślą o tym, aby użytkownik jak najszybciej i jak najprzyjemniej dotarł do jej końca. Jak zapewnić coraz bardziej wymagającemu konsumentowi jak najlepsze doświadczenie z marką na coraz bardziej konkurencyjnym rynku? Zaspokojenie tych oczekiwań z pewnością stanowi główny problem marketerów.
A co z segmentem retail?
Jeśli zaś chodzi o wyzwanie stojące przed segmentem retail, jest nim na pewno konkurowanie z biznesami o charakterze born and raised digital, które znacznie szybciej odpowiadają na zmieniające się potrzeby konsumentów w sieci. Te firmy przenoszą swoją wiedzę i doświadczenie na projektowanie unikatowych doświadczeń konsumenta z marką w świecie offline, jednak robią to dzięki wykorzystywaniu nowoczesnych technologii w pełnej synergii ze światem online. Konsument oczekuje od marki spójnej komunikacji w każdym kanale. Tymczasem dla segmentu retail stanowi to wciąż spore wyzwanie.
W jaki sposób branża retail może mu sprostać?
Jednym z najważniejszych pojęć w sektorze retail jest omnichannel – podejście zakładające, że doświadczenie serwowane przez markę w różnych kanałach komunikacji, zarówno online, jak i offline, powinno być przede wszystkim spójne. Dobrze zaplanowana strategia wszechkanałowości wymaga długofalowych zmian wewnątrz organizacji, odejścia od silosowego myślenia o marketingu, sprzedaży czy PR, a co najważniejsze, pozwala generować spektakularne rezultaty w długim okresie. Według raportu Deloitte konsumenci korzystający ze wszystkich kanałów sprzedażowych wydają o 93 proc. więcej niż kupujący tylko online i o ponad 200 proc. więcej niż „tradycyjni” konsumenci.
Cały artykuł można znaleźć na stronie: http://www.galeriehandlowe.pl/publikacje/wywiady/artykul/jak-budowac-komunikacje-z-pokoleniem-cyfrowych-tubylcow#
Wiadomość została wysłana.
Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 h.
Przesłaliśmy case study na Twój adres e-mail.
Przesłaliśmy Magazyn na Twój adres e-mail.